608 281 854 [email protected]

FAQ

Co je Faktoring

Faktoring je jednoduchý nástroj na financování krátkodobých pohledávek z obchodního styku, vznikajících našemu zákazníkovi z dodávek zboží či služek jeho klientům. Náš zákazník vystaví fakturu svému odběrateli s běžnou či dlouhou splatností, faktoringová společnost od něho tuto pohledávku ihned po vystavení faktury odkoupí, vyplatí za ni cca 80% hodnoty do 24 hodin, a po zaplacení pohledávky doplatí zákazníkovi zbylých 20% minus cenu služby.

Musím čerpat sjednaný Faktoring i v době, kdy to již nepotřebuji?

Nemusíte. Faktoringové služby můžete využívat pokud chcete. Když mám fakturu k proplacení nepošlete, nic Vám neproplatíme a žádné podmínky služby tím neporušíte. Každá finanční služba má smysl, jen pokud je nezbytná.

Je třeba se kvůli realizaci scházet?

V žádném případě to není nutné. Vše potřebné zařídíme emailem a telefonicky, nicméně osobnímu setkání se nijak nebráníme. Výjezdy mimo Prahu však nemůžeme garantovat.

Jaká je cena za realizaci Faktoringu?

Měsíčně hradíte úrok od 1,5 do 3,5% (dle povahy a rozsahu služby), která jde k tíži doplatku fakturace.

Jak rychle se dá Faktoring zařídit?

Jakmile dodáte podklady tak umíme Faktoring schválit během několika hodin a realizovat někdy i tentýž den.

Jaké podklady jsou pro schválení třeba?

Soubor požadovaných podkladů jsme zúžili na nezbytné minimum. Pro realizaci je třeba dodat DP za poslední zdaňovací období a předmětnou faktury (či faktury). Pokud podnikáte krátce či začínáte, vyžádáme si to, co máte k dispozici.

Lze použít ifaktoring i pro OSVČ?

Nejenom, že náš Faktoring pro OSVČ použít lze. Je naopak adresován pro firmy menší až střední velikosti bez rozdílu právního uspořádání a lze jím financovat i poměrně malé fakturované částky. Stačí, když nám zavoláte a zcela zdarma se dozvíte vše potřebné.


Chybí tu odpověď na Vaší otázku?

Pošlete nám jí pomocí tohoto formuláře a my ji rádi zveřejníme.